Osman Kaymak: Yarım kalan hikayeyi tamamlamaya geldim

  Osman Kaymak: Yarım kalan hikayeyi tamamlamaya geldim

  AK Parti Samsun Büyükşehir Belediyesi aday adayı Osman Kaymak, bugün AK Parti İl Başkanlığından yaptığı basın toplantısında aday adaylığını resmen açıkladı.

  Samsun’da görev yaptığı dönemde çok güzel hatıraları olduğunu, kendisini de Samsun’un öz evladı gördüğünü belirten Kaymak, “Bir çok ilde kaymakamlık, valilik görevleri yaptım. 35 yıllık meslek hayatımda Samsun bende büyük izler bıraktı. Bu şehirle gönül bağımı hiç koparmadım. Ben hem gönül insanıyım hem de hizmet adamıyım. Samsun’a büyük hizmetler verebilmek için aday oldum” dedi.

   

  Gönülleri fethetmeye geldiğini sözlerine ekleyen Kaymak, “Yol yapabilirsiniz, büyük binalar inşa edebilirsiniz, köprüler yapabilirsiniz ama insanların gönüllerine dokunamadığınız sürece bunların hiçbir anlamı kalmaz. Ben sayın cumhurbaşkanımızı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını nasıl yönettiğini, nasıl gönülleri fethettiğini çok iyi biliyorum. Bizde onun izinden yol yürümeye devam edeceğiz” diye konuştu.  Belediyeciliğin bir gönül işi olduğunu vurgulayan Kaymak, “Allah nasip eder, parti yetkililerimizde bizi bu makama layık görürse gecemizi gündüzümüze katıp Samsun’un sorunlarına, özlemlerine ve beklentilerine derman olmaya çalışacağım. Samsunluların benim arkamda olduğunu çok iyi biliyorum. Zaten bunu bildiğim için de Samsun Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı oldum. Rabbim bizi utandırmasın, herkesin duasını bekliyorum” şeklinde konuştu.

  “Gayret bizden takdir Allah’tan” düsturuyla hareket ettiğini belirten Kaymak, “Biz kadere iman etmiş insanlarız. Rabbim ne eylerse güzel eyler şiarıyla hareket ediyoruz. Aday olalım yada olmayalım AK Parti’nin başarısı için çalışmaya var gücümüzle devam edeceğiz. Bizim iddiamız, bizden önce yapılan hizmetlere teşekkür edip ‘Biz daha iyisini yapacağız’ hedefini koyduk” diyerek sözlerini tamamladı.